phone +421 907 141 666
Volajte v po-so: 8-19 hod

BEZPLATNÉ prepojenie na hypotekárneho špecialistu

Prepojenie so špecialistom

Aké byty z našej inzercie sa prenajímajú najčastejšie

Vydané 26. 5. 2019

Podiel prenájmov nedosahuje ani pätinu všetkých slovenských bytov. Aj v tejto malej skupine však existujú nehnuteľnosti, o ktoré je zo strany nájomníkov najväčší záujem. Ktoré byty sem patria, to sa dozvieme aj pri prehliadke bytov z našej inzercie.

Podiel prenájmov nedosahuje ani pätinu všetkých slovenských bytov. Aj v tejto malej skupine však existujú nehnuteľnosti, o ktoré je zo strany nájomníkov najväčší záujem. Ktoré byty sem patria, to sa dozvieme aj pri prehliadke bytov z našej inzercie.

Staršie byty v lukratívnych lokalitách

Lokality ponúkajúce dobrú občiansku vybavenosť a dobré dopravné spojenie sú pri hľadaní bytu priam magnetom.Ceny prenájmov v nich sú však vyššie, takže väčšina nájomcov siaha po starších, no zrekonštruovaných bytoch.

Byty situované pri business centrách

Nie všetky business centrá sú postavené v tých najlukratívnejších lokalitách. Napriek tomu sú byty situované v ich blízkosti dosť žiadané. Nájomcom totiž uľahčujú každodenný presun do práce, čo je niekedy viac ako dobrá občianska vybavenosť či kultúrne a športové možnosti.

Priestory určené na zdieľané bývanie

Dopyt po prenájmoch zvyšujú aj robotníci a študenti. Tí zvyknú kvôli nižšej cene obsadzovať byty prenajímané za účelom zdieľaného bývania, teda prenajmú si 1 samostatné lôžko, resp. 1 samostatnú izbu.

Byty s nepriechodnými izbami

Nepriechodné izby sú najviac vyhľadávané práve pri zdieľanom bývaní, no nielen vtedy. Byt s takouto dispozíciou ocení každý nájomník, bez ohľadu na to, o akú nehnuteľnosť ide. Keďže takýchto bytov je väčšina, na cene prenájmu sa to neodráža a ak aj áno, tak len minimálne.

1-izbové byty so samostatnou kuchyňou

Pokiaľ by sme hľadali najčastejšie prenajímané byty podľa počtu izieb, vyhrali by 1-izbové. Najvyšší dopyt zaznamenávajú tie so samostatnou kuchyňou, ktoré zároveň ponúkajú o niečo väčšiu výmeru.

O ktoré typy prenájmov je najmenší záujem:

  • veľké mezonety v centrálnych častiach miest
  • 4 až 5-izbové byty situované v novostavbách
  • staršie byty s polohou v okrajových lokalitách

Prevzaté z webu Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: https://www.nehnutelnosti.sk/magazin-o-byvani/487-ake-byty-z-nasej-inzercie-sa-prenajimaju-najcastejsie/

 

Autor: Nehnuteľnosti.sk